מהו הזמן הנכון לתכנון הגינה?

מזל טוב!
רכשתם מגרש ובניתם עליו בית פרטי. במדינת ישראל הקטנה כל פיסת אדמה חשובה. אם יש לכם מגרש בבעלותכם ודאי חשוב לכם המרחב החיצוני של הבית והשימוש בו.
בית מקסים ואת רב הכסף השקעתם בתוך הבית, באלומיניום, בחלונות,במטבח, בארונות ועוד אבל האזור החיצוני והגינה נשאר ללא תכנון.
רוב האנשים משאירים את המחשבה על המרחב החיצוני והגינה לסוף תהליך הבניה ואז הם נשארים ללא תקציב.

אני מניחה שאם השקעתם בקניה של בית פרטי עם חלקת אדמה, ודאי חשוב לכם להנות ולשבת בחוץ בגינה הפרטית שלכם. “ פיסת אלוהים הקטנה”, האזור החיצוני של הבית שהוא המקום שבו מקבלים הכי הרבה אנרגית טובות, הנאה ושמחה.

כאשר אתם מתכננים את הבית עם האדריכל שלכם, חשוב שתזכרו לו גם את החלק החיצוני. רב האדריכלים מעדיפים להשאיר את החלק החיצוני של הבית לאיש מקצוע שמתמחה בתחום, כמו אדריכל או מתכנן נוף.
אם תרצו בריכה, אז האדריכל ימקם את הבריכה במגרש לפי התב"ע, אבל את שאר הפיתוח החיצוני צריך לתכנן ועדיף לעשות זאת כמה שיותר מוקדם.

אם תדעו מה הם האלמנטים והחומרים שתרצו לשלב בגינה שלכם , תוכלו ללכת ולבדוק מחירים ולדעת עלויות. כמו למשל: מטבח חיצוני, שולחן אש, בריכה, מחסן, עלויות של ריצופים ועוד.

יש לי לקוחות שפונים אלי כבר אחרי הגשת תוכניות לעירייה/ לוועדה לאישור כדי לתכנן את הגינה. יש כאלו שעושים זאת אחרי האישור או כאלו שמחכים לסיום הבניה ואז כבר קשה יותר להכין שרוולים להכנת התשתיות.

אלו בעצם האלמנטים היקרים והקבועים בגינה, הם הבסיס הקבוע של הגינה, שאותם לא נרצה לשנות בעתיד. גם בגלל העלות שלהם וגם בגלל שהם אלמנטים שצריכים הכנות ותשתיות מראש.
כשאנחנו מתכננים את עצמנו מראש, אפשר להשאיר תקציב גם לתכנון ולהקמת החלק החיצוני של הבית והגינה יחד עם כל האלמנטים שאנחנו רוצים.
חשוב להסתכל על הכל בצורה הוליסטית ומשלימה, החוץ נכנס לתוך הבית ומשלים אותו בצורה סינרגית, אפשר להשתמש בחומרים ואלמנטים דומים או משלימים לתכנון הפנים והחוץ כך שהגינה תהיה המשכו הטבעי של הבית וההרגשה תהיה כאילו אתם יושבים בטבע.

איזה כיף!!!!

אם אתם רוצים לדעת עוד על תכנון הגינה שלכם, לדעת איך להתנהל מול אנשים מקצוע בתחום כדי לקבל בדיוק את התוצאות שאתם רוצים וצריכים, אני מזמינה אתכם להרצאה חדשה בתחום שתעשיר את ארגז הכלים שלכם לפני שיוצאים לדרך.

מחשבה 1 על “מהו הזמן הנכון לתכנון הגינה?”

כתיבת תגובה